Witaj nieznajomy!  / Rejestracja
Many more exiting features in new Focus Responsive Version by WallBB. Download Today.
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wdzięczność :)
Gmina Maków już po Wyborach powoli się chyba otrząsnęła. Jedni Fetowali sromotne zwycięstwo inii przeżywali gorycz porażki. Tak to bywa. Mieszkańcy Wybrali zdecydowanie! Co wiemy ? Na razie tyle że obóz rządzący będzie miał w Radzie większość samodzielną czyli 8 radnych. Kontrkandydaci czyli Pis 3 , Łączymy Pokolenia 3 i Psl 1. Czego nie wiemy? Kto będzie przewodniczącym Rady Gminy- tego na pewno. Co przykre w obozie władzy brak niestety charakternych wyrazistych postaci które na to stanowisko się nadają.Raczej niestety (nie obrażając nikogo, bo mam nadzieję ze tą kadencją Radni udowodnia ze się mylę osoby te przeszły na nazwisku swojego wodza) Co niestety podejrzewam będzie problemem obozu władzy to to że nie będą mieli takiego przewodniczącego jak ten ustępujący był takim (Pitbulem miłościwie nam panującego ) zobaczymy kto tym razem będzie go bronił. Tym bardziej czekamy na rozstrzygnięcie.Co fajne nie brakuje takich osób w 2 obozach opozycyjnych co moim zdaniem niesie za sobą ciekawą kadencję. Psl jak Psl zawsze przy k...... Już pierwsze głosowania pokażą czy między innymi to Forum nie było jednym wielkim przekrętem w którym to dwóch Panów dogadało się żeby załatwić trzeciego - co im się z resztą udało.Albo dogadali się już po wynikach i teraz rozkład sil wygląda na 12 do 3 .Mam nadzieję że opozycja będzie merytoryczna i z uwagą będzie patrzyła Władzy na ręce.
I tu chciałem jeszcze zapytać Państwa jaka by była wasza reakcja gdyby potwierdziła się informacja że jedna z kandydatek na Radną wkrótce rozpocznie pracę w Urzędzie Gminy(według mnie za zasługi że kandydowała)
Lub że zapowiadanym zastępcą Wójta zostanie były skompromitowany pracownik Urzędu Gminy lub jego siostra z de facto zasłużonej rodziny. Albo jak Państwo zapatrujecie się na pozostałości krajobrazu po że tak powiem bitwie który widniej na terenie jednej ze Szkól gdzie dzień przed Wyborami rozpoczęto prace mające na celu poprawę wizerunku chyba jednego z kandydatów./ kandydatek. A po wynikach wyborów został tylko za przeproszenie pierdolinik na którym cierpią niewinne dzieci.Zresztą idealnie pasujący do stanu  boiska i placu zabaw. Czy tak mam być?
Odpowiedz
Jeśli chodziło Panu Szkołę położoną najbliżej Łyszkowic to ktoś jednak czyta to forum chybaSmile bo dziś kamienie zalegające przed szkołą zostały posprzątane i teren troszkę uprzątnięty. Na usprawiedliwienie takiego stanu rzeczy można dodać że prace wykonywali głównie Rodzice dzieci na prośbę dyrekcji. Choć wybór terminu faktycznie daje do myślenia a stan placu zabaw i boiska to zupełnie inna historia.
Odpowiedz
Witam.
Chciałem zauważyć, że w UG Maków zaczynają się pojawiać nowi pracownicy, w ramach wdzięczności, chyba..., ciekawe ilu wiernych pomocników się pojawi na stołeczkach..., hmm  Big Grin Huh
Odpowiedz
Czyli jednak prawda Smile Wdzięczność musi być. Ale czy tak ma być. Czy istnieje przyzwolenie społeczne na taki Nepotyzm? PrzykreSad W Naszym urzędzie przed świętami rodzinna atmosfera bo jakże by inaczej skoro Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Zostaje córka Pani SekretarzSmile Najlepszy kandydat! Jak w gminie skończyło się z synem można sobie przypomnieć. https://dzienniklodzki.pl/korupcja-w-urz...ar/3503151 Jak będzie w drugim rodzinnym podejściu zobaczymy. Nie atakuje tu nikogo gdyż akurat uważam że Pani Sekretarz to ikona tej gminy i naprawdę kobieta zasłużona. Ale tak robić niemożna!! Kolejną wygraną jest najnowsza pomoc administracyjna w Referacie Gospodarki Komunalnej kandydatka na Radną Pani Monika. Wybory przegrała ale co tam dobry wujek załatwi posadkę. Ale żeby ona była ktoś musi zwolnić miejsce i uczyni to nasz Młody Zastępca Wójta który dotychczas był pomocą administracyjną w Referacie Gospodarki komunalnej. Nie wiem co te ruchy kadrowe mają na celu- dla mnie tylko wdzięczność. Ale proszę na to spojrzeć z perspektywy innych pracownika Urzędu Gminy czy według Was mają oni teraz komfort pracy? Wydaje mi się że nie bardzo.I mam wrażenie że powoli praca w Urzędzie będzie męczyła a nie sprawiała satysfakcje. O takich rzeczach trzeba niestety mówić żeby jak najwięcej osób wiedziało jak to wygląda.
Odpowiedz
Nepotyzn i poplecznictwo.
Odpowiedz
(2018-12-16, 01:05 AM)Tomasz Mak napisał(a): Czyli jednak prawda Smile Wdzięczność musi być. Ale czy tak ma być. Czy istnieje przyzwolenie społeczne na taki Nepotyzm? PrzykreSad W Naszym urzędzie przed świętami rodzinna atmosfera bo jakże by inaczej skoro Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Zostaje córka Pani SekretarzSmile Najlepszy kandydat! Jak w gminie skończyło się z synem można sobie przypomnieć. https://dzienniklodzki.pl/korupcja-w-urz...ar/3503151 Jak będzie w drugim rodzinnym podejściu zobaczymy. Nie atakuje tu nikogo gdyż akurat uważam że Pani Sekretarz to ikona tej gminy i naprawdę kobieta zasłużona. Ale tak robić niemożna!! Kolejną wygraną jest najnowsza pomoc administracyjna w Referacie Gospodarki Komunalnej kandydatka na Radną Pani Monika. Wybory przegrała ale co tam dobry wujek załatwi posadkę. Ale żeby ona była ktoś musi zwolnić miejsce i uczyni to nasz Młody Zastępca Wójta który dotychczas był pomocą administracyjną w Referacie Gospodarki komunalnej. Nie wiem co te ruchy kadrowe mają na celu- dla mnie tylko wdzięczność. Ale proszę na to spojrzeć z perspektywy innych pracownika Urzędu Gminy czy według Was mają oni teraz komfort pracy? Wydaje mi się że nie bardzo.I mam wrażenie że powoli praca w Urzędzie będzie męczyła a nie sprawiała satysfakcje. O takich rzeczach trzeba niestety mówić żeby jak najwięcej osób wiedziało jak to wygląda.

Jakieś ogłoszenia czy konkursy na te stanowiska były przeprowadzone?  Dodgy
Odpowiedz
Wladza, jak widac na przykladzie gminy Makow bardzo deprawuje. Mial racje Kaczynski, ze chcial rozgonic te lokalne gminne sitwy i rozbic to w pyl. Ci ludzie w urzedzie na czele ze stankiewiczem i pania sekretarz nie maja zadnych skrupulow i oporow w zalatwianiu posad dla swoich najblizszych. Zero przyzwoitosci i wstydu. Mysla, ze po wyborach wszystko im wolno. Ale pycha juz ich gubi i w koncu zgubi. Te nowe osoby niestety nic nie wnosza i nie wniosa w prace tego urzedu. Zadnego doswiadczenia, zadnych kompetencji i niewiele wiedzy. Psuja tylko atmosfere w urzedzie. Z wdziecznosci i po rodzinie tworzy sie nepotyzm w skali kraju. Moze ktos to opisze i przyjrzy sie tym dzialaniom. Moze mieszkancy rozgonia ta sitwe na cztery wiatry. Szkoda gadac i zal patrzec na to wszystko.
Odpowiedz
Artykuł w Najnowszym Głosie Skierniewic w Sprawie Prezentu na Święta Dla Osp Maków. Gdzie strażak dziękuje za wsparcie jednostki kwotą 400 tyś zł w roku 2018r.  325tyś na lekki samochód i pozostałe pieniążki na inny sprzęt. Jeśli dodamy  do tego samochód Mercedes Atego otrzymany za prawie 800 tyś w Roku 2017 to już naprawdę sporo pieniędzy. I proszę mnie zrozumieć jestem daleki od czepiania się Straży Pożarnej. Nie ma gdzie sprawdzić ile jakie jednostki otrzymały w poszczególnych latach(Ciekawe czy Radni nie mogli by tego ustalić?). Ale szczerze wątpię żeby w okolicy któraś jednostka otrzymała DWA Nowe auta w ciągu dwóch lat. Maków z tego co wyczytałem ma najwięcej wyjazdów i chwała im za to dzięki taki ludziom Gmina jest bezpieczniejsza. Robią to z tego co napisane w artykule społecznie. Zasługują na  wszystko co najlepsze.Ale ja tu widzę ,,wdzięczność'' bo z tego co się orientuje na terenie Gminy tych straży jest więcej co widać na Gminnych uroczystościach w naszym kościele choćby. A słyszy się tylko o pieniążkach na sprzęt dla jednej. Czy to nie straszna dysproporcja.Z drugiej strony tak jak z urzędnikami Gminy jak mają się czuć inne Straże skoro wszystko i tak idzie na Maków. Fakt jest to siedzibą gminy jest najbardziej aktywna ma pewnie jakieś znajomości choćby były wice -minister środowiska a obecny Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, doradca prezydenta.Co tydzień impreza w najlepiej wyposażonej remizie. Może to fakt efekt dobrego zarządzania ludzi którzy się tą strażą opiekują? Na to pytanie odpowiedzcie sobie Państwo sami.
Odpowiedz
(2019-01-03, 04:50 PM)Tomasz Mak napisał(a): Artykuł w Najnowszym Głosie Skierniewic w Sprawie Prezentu na Święta Dla Osp Maków. Gdzie strażak dziękuje za wsparcie jednostki kwotą 400 tyś zł w roku 2018r.  325tyś na lekki samochód i pozostałe pieniążki na inny sprzęt. Jeśli dodamy  do tego samochód Mercedes Atego otrzymany za prawie 800 tyś w Roku 2017 to już naprawdę sporo pieniędzy. I proszę mnie zrozumieć jestem daleki od czepiania się Straży Pożarnej. Nie ma gdzie sprawdzić ile jakie jednostki otrzymały w poszczególnych latach(Ciekawe czy Radni nie mogli by tego ustalić?). Ale szczerze wątpię żeby w okolicy któraś jednostka otrzymała DWA Nowe auta w ciągu dwóch lat. Maków z tego co wyczytałem ma najwięcej wyjazdów i chwała im za to dzięki taki ludziom Gmina jest bezpieczniejsza. Robią to z tego co napisane w artykule społecznie. Zasługują na  wszystko co najlepsze.Ale ja tu widzę ,,wdzięczność'' bo z tego co się orientuje na terenie Gminy tych straży jest więcej co widać na Gminnych uroczystościach w naszym kościele choćby. A słyszy się tylko o pieniążkach na sprzęt dla jednej. Czy to nie straszna dysproporcja.Z drugiej strony tak jak z urzędnikami Gminy jak mają się czuć inne Straże skoro wszystko i tak idzie na Maków. Fakt jest to siedzibą gminy jest najbardziej aktywna ma pewnie jakieś znajomości choćby były wice -minister środowiska a obecny Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, doradca prezydenta.Co tydzień impreza w najlepiej wyposażonej remizie. Może to fakt efekt dobrego zarządzania ludzi którzy się tą strażą opiekują? Na to pytanie odpowiedzcie sobie Państwo sami.

Większość pieniędzy o których jest mowa została pozyskana z innych źródeł niż z budżetu gminy. Nikt nie broni innym jednostkom składać wszelkich możliwych wniosków o dofinansowania. Jeśli chodzi o samochód gaśniczy Mercedes to trafił do jednostki w 2016 roku ale brzmi bardziej kontrowersyjnie jak sie napisze że dwa nowe auta w dwa lata Wink w minionym roku OSP Maków wyjeżdżało do zdarzeń 80 razy, pozostałe 7 jednostek z terenu gminy łącznie nie uzyskały nawet 40 wyjazdów!!! Czy nie byłoby to marnowanie pieniedzy podatników gdyny nowe auto miało wyjechać w roku 2,3 czy 5 razy?
Odpowiedz
Lightbulb 
(2019-01-04, 07:14 PM)Michał Niedbała napisał(a):
(2019-01-03, 04:50 PM)Tomasz Mak napisał(a): Artykuł w Najnowszym Głosie Skierniewic w Sprawie Prezentu na Święta Dla Osp Maków. Gdzie strażak dziękuje za wsparcie jednostki kwotą 400 tyś zł w roku 2018r.  325tyś na lekki samochód i pozostałe pieniążki na inny sprzęt. Jeśli dodamy  do tego samochód Mercedes Atego otrzymany za prawie 800 tyś w Roku 2017 to już naprawdę sporo pieniędzy. I proszę mnie zrozumieć jestem daleki od czepiania się Straży Pożarnej. Nie ma gdzie sprawdzić ile jakie jednostki otrzymały w poszczególnych latach(Ciekawe czy Radni nie mogli by tego ustalić?). Ale szczerze wątpię żeby w okolicy któraś jednostka otrzymała DWA Nowe auta w ciągu dwóch lat. Maków z tego co wyczytałem ma najwięcej wyjazdów i chwała im za to dzięki taki ludziom Gmina jest bezpieczniejsza. Robią to z tego co napisane w artykule społecznie. Zasługują na  wszystko co najlepsze.Ale ja tu widzę ,,wdzięczność'' bo z tego co się orientuje na terenie Gminy tych straży jest więcej co widać na Gminnych uroczystościach w naszym kościele choćby. A słyszy się tylko o pieniążkach na sprzęt dla jednej. Czy to nie straszna dysproporcja.Z drugiej strony tak jak z urzędnikami Gminy jak mają się czuć inne Straże skoro wszystko i tak idzie na Maków. Fakt jest to siedzibą gminy jest najbardziej aktywna ma pewnie jakieś znajomości choćby były wice -minister środowiska a obecny Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, doradca prezydenta.Co tydzień impreza w najlepiej wyposażonej remizie. Może to fakt efekt dobrego zarządzania ludzi którzy się tą strażą opiekują? Na to pytanie odpowiedzcie sobie Państwo sami.

Większość pieniędzy o których jest mowa została pozyskana z innych źródeł niż z budżetu gminy. Nikt nie broni innym jednostkom składać wszelkich możliwych wniosków o dofinansowania. Jeśli chodzi o samochód gaśniczy Mercedes to trafił do jednostki w 2016 roku ale brzmi bardziej kontrowersyjnie jak sie napisze że dwa nowe auta w dwa lata Wink w minionym roku OSP Maków wyjeżdżało do zdarzeń 80 razy, pozostałe 7 jednostek z terenu gminy łącznie nie uzyskały nawet 40 wyjazdów!!! Czy nie byłoby to marnowanie pieniedzy podatników gdyny nowe auto miało wyjechać w roku 2,3 czy 5 razy?
Z całym szacunkiem jeśli nawet podsumujemy pieniądze z budżetu to i tak macie ogromna przewagę nad resztą. Wnioski o dofinansowanie muszą być podparte albo wkładem własnym albo część dokłada Urząd Gminy- Prawda jest taka że jeśli Gmina nie da to jednostek nie stać. Kontrowersyjnie- Pan Tomasz Mak miał na myśli pewnie datę oficjalnego przekazania. 2 lata i parę miesięcy to i tak bardzo dobry wynik w skali Powiatu na pewno Smile

,,Pozostałe 7 jednostek z terenu gminy łącznie nie uzyskały nawet 40 wyjazdów!!!Czy nie byłoby to marnowanie pieniedzy podatników gdyny nowe auto miało wyjechać w roku 2,3 czy 5 razy?,,

Czyli Maków Wyjeżdża 80 razy- Reszta nawet nie 40. Pozamykać resztę!!!!. Albo nie niech tylko do kościoła chodzą się pucować!!!! Czyli twoją logiką idąc tylko pieniądze dla was nie są marnowaniem pieniędzy podatnika! Nosz....
Straże to bardzo delikatny temat. Nie można atakować strażaków gdyż robią to społecznie. Ale widać Podział niemiłosierny, Nawet w naszej Gminie na 3 jednostki KSRG (choć wychodzi że jedna Wasz by wystarczyła) i pozostałe 5 Osp.  I przez taki podejście władz na szczeblu krajowym, potem gminnym konflikt narasta. Myślałeś że inne jednostki osp motywuje taki stan rzeczy do Pracy!! Młodych nie ma czym zachęcić bo PO5 i trochę węży nie robi już na nikim wrażenia. Jak nie ma sprzętu i nie ma ludzi(z którymi wszędzie jest problem) to się nie wyjeżdża.Jak się nie wyjeżdża to jednostka obumiera. Fakt jest Faktem dopuściliśmy w naszej Gminie do że tak powiem strażackiego monopolu który wy macie. Ale w żaden sposób nie uważam że jest to dobre!!! I podejrzewam że osoby które mają jakiekolwiek wyobrażenie o strażach na terenie Gminy Maków się ze mną zgodzą. Maków powinien być jednostką wiodącą ale ze strony każdej Osp powinien mieć wsparcie w wyszkolonych , przebadanych, ubranych i dysponujących podstawowym  jak na te czasy nowoczesnym sprzętem strażakach. Przede wszystkim wyjeżdżających do akcji. Gdyby tak było wy mieli byście  połowę mniej wyjazdów a oni te parę pozwalających na dalsze życie.Ale mam nadzieję ze kiedyś ludzie to zrozumieją.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

About Forum mieszkańców gminy Maków

Focus MyBB Theme is designed for MyBB 1.8 series and is tested properly till the most current version of MyBB i.e. 1.8.12. It is simple, clean and light MyBB theme with use of font-awesome icons and shrinking header.

Modify above message at Admin CP -> Templates and Styles -> Focus Templates -> Footer Template - footer

User Links